ЗАКАРПАТГАЗ ЗБУТ Меню
104

контакт-центр

Контакт-центр 0312 42 47 04

Контакт-центр0312 42 47 04

03.10.2019 / 15:20

Про пеню: як нараховується, розмір, строки оплати

За несвоєчасні розрахунки за спожитий газ побутовим споживачам нараховуватиметься пеня. Це передбачено новою редакцією Закону України «Про житлово-комунальні послуги», яка набула чинності 1 травня 2019 року.

Як нараховується пеня

Нараховується пеня на суму боргу, що виник після 1 травня 2019 року. Тобто після набуття чинності відповідної норми вказаного Закону. На заборгованість, що утворилась та була зафіксована на особових рахунках споживачів до цієї дати – пеня не застосовується. Розмір та порядок нарахування пені встановлені ст.26 Закону «Про житлово-комунальні послуги».

Розмір пені

У разі порушення споживачем термінів оплати, йому нараховуватиметься пеня у розмірі 0,01% від суми боргу за кожен день затримки оплати за газ. Тобто пеня за рік  складе 3,65%. Загальний розмір пені не може перевищувати суми боргу.

Приклад: у споживача є борг за газ у розмірі 1000 грн. Кожного дня буде нараховуватися 10 копійок пені, за місяць (30 днів) -  3 грн. При цьому, розмір пені не може перевищити 1000 грн.

Терміни оплати

Законом визначено, що нарахування пені починається з наступного робочого дня після закінчення граничного строку сплати за послуги.

Граничні терміни оплати встановлені та затверджені державним регулятором – НКРЕКП в Правилах постачання газу та Типовому договорі постачання:

- якщо клієнт проводить оплату по квитанціях абонентської книжки, він самостійно розраховує суму платежу за газ і оплачує послуги до 10 числа місяця, наступного за місяцем використання газу;

- якщо побутовий споживач газу оплачує послуги за рахунком постачальника, платіж потрібно здійснити протягом 5-ти робочих днів з моменту отримання рахунку.

На практиці, переважна більшість побутових споживачів ТОВ «Закарпатгаз Збут» сплачує за газ на підставі рахунку постачальника. Платіжні документи формуються у місяці, наступному за місяцем споживання газу, та доставляються працівниками Укрпошти  ближче до 20 числа.

Пеня за несвоєчасні платежі не буде нараховуватись в місяці виставлення рахунку за газ. Лише з 1 числа наступного місяця, якщо до цього часу споживач не розрахується з боргами.

Приклад: за газ, спожитий у вересні, рахунки будуть сформовані та доставлені споживачам у жовтні. Якщо до 1 листопада споживач не розрахується за спожитий у червні газ, з цієї дати розпочнеться нарахування пені.  

Як уникнути штрафних санкцій у платіжці за газ

Розмір пені на сьогоднішній день не є доволі значним. Але, своєчасно оплачувати послуги виявляється більш економно для родини, ніж накопичувати борги.

З турботою про своїх клієнтів – побутових споживачів природного газу, ТОВ Закарпатгаз Збут» радить:

  1. За наявністю лічильника, своєчасно (щомісяця з 01 по 05 число) передавати його показання будь-яким зручним способом
  2. Самостійно контролювати стан розрахунків за газ. Це можна зробити:

-           в особистому кабінеті на сайті 104.ua;

-           через мобільні додатки 104 Mobile та  104 Mobile Light

-           за допомогою Viber 7104ua;

-           через СМС повідомлення на номер 7104.

  1. Своєчасно проводити розрахунки за газ.